Gençlik ve Spor Bakanı  Akif Çağatay Kılıç, 7-11 Mayıs tarihleri arasında İspanya’nın Barcelona Kenti’nde gerçekleştirilen “Uluslararası Yıldız ve Genç  Masa Tenisi Açık Turnuvası”nda  şampiyon olan Türk Milli Takımı sporcularından Adanalı Zihni Batuhan Şahin ile Talha Yiğenler için kutlama mesajı yayınladı.

Bakan Kılıç, İspanya’da  uluslararası müsabakaya 16 sporcuyla katılan Yıldız Milli Takımın,  23 ülkeden 113 erkek ve 81 bayan toplam 194 sporcu arasından Almanya’yı 3-1 yenerek turnuvanın şampiyon olmasından duyduğu memnuniyeti  belirten kutlama mesajında şunlara yer verdi:

“İspanya’da düzenlenen Yıldız-Genç Masa Tenisi Açık Turnuvası’nda büyük bir başarıya imza atarak şampiyon olan Yıldız Milli Takımı’nı tüm kalbimle tebrik ederim. Takım sporlarında ve bireysel sporlarda, bu kategorilerde kazandığımız başarıların gelecekte çok daha büyük başarıların bizleri beklediğimiz işareti olarak görüyorum. Bu başarıda ter döken sporcularımızın başta olmak üzere şampiyonlukta emeği geçen herkesi kutlarım.”