Özel Ders & Kurslar

Adana’da Masa Tenisi hakem açığını gidermek için gerçekleştirilen “Masa Tenisi Aday Hakem Kursu”na 28 aday katıldı.

Kurs Sorumlusu, Eskişehir Bölgesinden Uluslararası hakem ve Merkez Hakem Kurulu Üyesi (MHK) Musa Güner, adaylara “Uluslararası Masa Tenisi Oyun Kuralları”nı öğreteceklerini, 4 gün sürecek kursta sözlü, yazılı ve uygulamalı sınavlar yapacaklarını, 100 puan üzerinden 70 alacak olan adayların başarılı sayılacağını söyledi.

Aday hakemlerin 6 ay ile 2 yıl içinde gösterecekleri başarıya göre bölge hakemi olacaklarını ifade eden Güner, şöyle devam etti:

“Adana’daki aday hakem kursumuz hayli verimli geçiyor. Kursiyerlerin büyük bölümünün masa tenisi sporu yapmış, üniversite mezunu, bu branşa yakın kimseler olması bizi gelecek için umutlandırıyor. Türkiye genelinde 3 bin kadar hakem var. Bu gibi kurslarda kazanacağımız yeni adaylarla hakemliği güçlendireceğiz. Son yıllarda masa tenisinde sporcu ve kulüp sayısında önemli artış var. Buna paralel olarak hakemlerin de kalite ve sayısının artmasını arzuluyoruz.”

-“ADAY HAKEMLERE GÖREV VERECEĞİZ”-

Masa Tenisi Federasyonu İl Temsilcisi Ömer Taşkıran, MHK Üyesi Musa Güner’in deneyimlerinden yararlandıklarını, kurstan başarıyla mezun olan aday hakemlere hemen görev vermeye başlayacaklarını belirtti.

Taşkıran, Masa Tenisi Hakem Kursu için, kendilerine tesis ve diğer konularda yardımcı olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ile diğer görevlilere teşekkür etti.