Tarihçemiz

ÇİLTAR Adana Masa Tenisi İhtisas Kulübü 1987 yılında kurulmuştur.

Kulüp bünyesinde sadece masa tenisi branşı bulunmaktadır. ÇİLTAR takımı özellikle 2003 yılında Türkiye 1. Liginden süper lige yükselerek üç kez Süper Lig Şampiyonluğunu, 2 kez de Türkiye Kupasını kazanmıştır. ÇİLTAR ADANA MTİ Kulüp Başkanı Dr. Ali TÜREMİŞ aynı anda takımlarımızın finansmanını sağlayan ÇİLTAR Tarım İşl. Ltd. Şti. ortaklarındandır.

ÇİLTAR Kulübü, Çukurova Üniversitesi masa tenisi takımı ile birlikte hareket etmiş ve özellikle son iki yıldır ÇÜSK masa tenisi takımlarının tüm masraflarını da karşılamaktadır.

Çukurova Üniversitesi Spor Kulübü Masa Tenisi Kadın takımı olarak 2003, Erkek takımı ise 2014 yılından bu yana Türkiye Masa Tenisi Süper Lig’inde mücadele etmektedir.

Kadın takımımız 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009 yıllarında  Türkiye Süper Lig Şampiyonu ve 2016-2017 sezonunda da Erkek takımımız  Spor Toto Süper Lig Şampiyonu olmuştur. 

Bu başarılara ulaşırken transfer ettiğimiz oyuncular altyapı çalışmalarına da katılarak yeni nesil genç oyuncularımızın yetişmesine büyük katkı sağlamıştır.  Alt yapıdan yetişmiş sporcularımız tüm kategorilerde milli takımlarda yer almış ve halen A Milli takımda oynamaktadırlar. Kadınlar da ve erkekler de transfer ettiğimiz ve kendi alt yapımızdan yetişen sporcularla Türkiye Masa Tenisi Süper Lig’inde 4 takım, 2 . Ligde bir takımla mücadelemizi sürdürmekteyiz.